Soward Media School to
wystąpienia publiczne autoprezentacja pokonywanie stresu swoboda przed kamerą

Forma kluczowych zajęć pozalekcyjnych dedykowana jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dużym atutem tej formuły jest jej elastyczność. Bowiem zarówno dzieci młodsze, jak i bardziej dojrzałe wykazują duże braki w umiejętnościach, które pomoże rozwijać SOWARD Media School. W zależności od tego do jakiej grupy wiekowej są kierowane zajęcia należy wyprofilować. Różnica będzie polegała na intensywności i skali trudności niektórych ćwiczeń i zagadnień (dzieci młodsze mogą być np. miej zainteresowane omawianiem mediów, starsze już tak; w przypadku łamańców językowych i ćwiczeń buzi i języka może być odwrotnie).

Cel jest jednak niezmienny – czyli zainteresowanie młodych ludzi przede wszystkim światem wystąpień publicznych, które będą im towarzyszyły przez cały życie. Zarówno rozmowa w sklepie z ekspedientkami, referowanie projektu w szkole, prowadzenie szkolenia w pracy czy występ kandydata w wyborach (czy to na przewodniczącego szkoły, wójta czy prezydenta kraju) – każde z tych wydarzeń jest wystąpieniem publicznym , zmienne jest tylko audytorium i liczba odbiorców.

SOWARD Media School wypełnia braki w standardowymi systemie nauczania, które nie przygotowują do tego rodzaju wyzwań.

Dla wszystkich dzieci w wieku 9-14 lat, szczególnie tych wykazujących predyspozycje do przemawiania, a także dzieci pragnących przełamać swoje trudności w zwalczaniu tremy i nieśmiałości w kontaktach z innymi.

Czy SOWARD Media School to przedsionek dziennikarstwa?

01. OSWAJAMY PRZESTRZEŃ MEDIALNĄNie uczymy dziennikarstwa, bo dziennikarstwo to rzemiosło, którego nie nauczą w pełni nawet studia kierunkowe. Dziennikarzem staje się poprzez praktykę. My jednak poprzez zajęcia pozalekcyjne chcemy zainteresować młodych ludzi tym tematem, zasiać w nich zainteresowanie szeroko rozumianą tematyką mediów i poruszania się w ich przestrzeni

02. BUDZIMY CIEKAWOŚĆ Chodzi o przybliżenie podstaw, które nawet jeśli młody człowiek w dorosłym życiu nie stanie się laureatem Pulitzera, będą dla niego przydatne w innych profesjach i staną się miłym wspomnieniem ciekawych zajęć , poznania ciekawych ludzi.

03. FANTASTYCZNI LUDZIE W ramach zajęć dlatego będziemy proponować spotkania z praktykami, osobami, które zawodowo piszą, robią zdjęcia, mówią, występują (1-2 takie osoby).

04. AUTOPREZENTACJADzieci zaś poprzez zajęcia z mikrofonem, aparatem czy kamerą (realizowane przez prowadzących) będą oswajały się ze swoim głosem, widokiem – co pomoże w lepszym panowaniu nad swoim zachowaniem, tego jak postrzegają nas inni.

05. A MOŻE PASJA? A być może tematyka ta stanie się pasją na całe życie? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy na sam koniec zajęć, które zwieńczy nagranie wystąpienia publicznego, samodzielne przeprowadzenie wywiadu z kolegą czy koleżanką, projekt szkolnej gazety, a może prosty prospekt szkolnego radia, które dzieci założą u siebie w szkole z propozycją ramówki? Na pewno będzie to cudowna pamiątka po SOWARD Media School

CEL NASZYCH ZAJĘĆ

Jeśli nie zachęcimy do profesjonalnego pisania, mówienia, bycia dziennikarzem w przyszłości, to damy podstawy do tego jak zachowywać się w sytuacjach, kiedy jesteśmy zmuszeni do bycia kreatorem lub obserwatorem, odbiorcą mediów.

KORZYŚCI DLA DZIECKA

Wystąpienie publiczne bez stresu, sonda uliczna dla lokalnej telewizji bez uciekania od kamery i mikrofonu, poprawne wypowiedzenie swojego zdania na forum, napisanie maila, zrobienie zdjęcia i wiele, wiele innych. Nasze życie skład się bowiem z nieustannych kreacji i bycia odbiorcą mediów. Warto wiedzieć jak jedno i drugie robić prawidłowo, właśnie dzięki SOWARD Media School.

Czego, dlaczego i jak uczymy? #1
Wystąpienie publiczne będzie dobre tylko wówczas jeśli będziemy potrafili prawidłowo stać, mówić i zachowywać się w trakcie zabierania głosu.

Powinniśmy potrafić poskromić paraliżujący stres, pracować spojrzeniem i  głosem by zainteresować odbiorcę. Poprawne akcentowanie i unikanie „buczenia” w trakcie zabierania głosu, to także ważna umiejętność.
Czego, dlaczego i jak uczymy? #2
Podobnie jak… umiejętność słuchania. Nauka na ten temat powinna nam towarzyszyć od dziecka, a często zagadnienie to jest pomijane w procesie edukacji, przez co młody człowiek jest nie tyle nieprzygotowany do wszelakich wystąpień publicznych, co jego deficyty poprzez powszechną ignorancję tematu są w tym zakresie pogłębione.
Czego, dlaczego i jak uczymy? #3
Często dopiero w dorosłym życiu przychodzi nam się zmierzyć z wyzwaniami, które niosą ze sobą wystąpienia publiczne. Wówczas jesteśmy jednak do tego nieprzygotowani. Odpowiednie przygotowanie młodym ludziom oferuje kurs SOWARD Media School!
Czego, dlaczego i jak uczymy? #4
W dobie Internetu i językowej bylejakości zwrócenie uwagi młodego człowiek na higienę języka i prawidłowe mówienie poprawną polszczyzną jest bardzo istotne.

Na zajęciach poznamy sposób na to jak umiejętnie rozgrzewać i ćwiczyć aparat gębowy, co pomoże eliminować niepotrzebne zająknięcia i poprawi płynność mowy podczas zabierania głosu - gdziekolwiek i kiedykolwiek.
Czego, dlaczego i jak uczymy? #5
Soward Media School to także nauka tego, jakie zachowania w social media młodzi ludzie powinni sobie cenić, a jakich unikać. W dobie przeniesienia części życia do przestrzeni wirtualnej będziemy wskazywać jakie zachowania są w Internecie pożądane, a jakich należy się wystrzegać.
Czego, dlaczego i jak uczymy? #6
Zwrócimy uwagę młodym ludziom także na to, że internetowe mody nie zawsze są czymś dobrym, a dezorientacja w świecie wirtualnym czasami zaczyna się od błahych kwestii np. powszechnego używania zdrobnień i skróceń, co zabija język, którym posługujemy się w relacjach międzyludzkich, a w konsekwencji same relacje.
Czego, dlaczego i jak uczymy? #7
Te wszystkie umiejętności przydadzą się choćby w roli Influencera czy Youtubera. Są to „profesje” wskazywane przez młodych ludzi w badaniach opinii publicznej w tym roku w Polsce jako najbardziej wymarzone.
Czego, dlaczego i jak uczymy? #8
Media nowoczesne to także komunikatory i poczta elektroniczna, których używanie stało się bardziej powszechne niż pisanie tradycyjne.

Mimo tego czy na pewno wiemy jak prawidłowo napisać e-maila/SMSa?
Jakich zwrotów używać żeby nie narazić się na śmieszność odbiorcy?
Jak zainteresować osobę, która przeczyta naszą wiadomość i od czego zacząć?
Jak nie „lać wody”?

Tego wszystkiego i więcej uczymy SOWARD Media School!
Poprzedni
Następny
Przewiń do góry
Odbierz bezpłatnie plik PDF "25 wskazówek, jak wychować kreatywne dziecko"

Zapisz się na bezpłatną lekcję próbną