Soward Media School to
wystąpienia publiczne autoprezentacja pokonywanie stresu swoboda przed kamerą
#SowardMediaSchool
#AkademiaMłodegoDziennikarza
#WystąpieniaPublicznedlaDzieci
#Soward

Forma kluczowych zajęć pozalekcyjnych dedykowana jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dużym atutem tej formuły jest jej elastyczność. Bowiem zarówno dzieci młodsze, jak i bardziej dojrzałe wykazują duże braki w umiejętnościach, które pomoże rozwijać SOWARD Media School. W zależności od tego do jakiej grupy wiekowej są kierowane zajęcia należy wyprofilować. Różnica będzie polegała na intensywności i skali trudności niektórych ćwiczeń i zagadnień (dzieci młodsze mogą być np. miej zainteresowane omawianiem mediów, starsze już tak; w przypadku łamańców językowych i ćwiczeń buzi i języka może być odwrotnie).
Cel jest jednak niezmienny – czyli zainteresowanie młodych ludzi przede wszystkim światem wystąpień publicznych, które będą im towarzyszyły przez cały życie. Zarówno rozmowa w sklepie z ekspedientkami, referowanie projektu w szkole, prowadzenie szkolenia w pracy czy występ kandydata w wyborach (czy to na przewodniczącego szkoły, wójta czy prezydenta kraju) – każde z tych wydarzeń jest wystąpieniem publicznym , zmienne jest tylko audytorium i liczba odbiorców.
SOWARD Media School wypełnia braki w standardowymi systemie nauczania, które nie przygotowują do tego rodzaju wyzwań.
Dla wszystkich dzieci w wieku 9-14 lat, szczególnie tych wykazujących predyspozycje do przemawiania, a także dzieci pragnących przełamać swoje trudności w zwalczaniu tremy i nieśmiałości w kontaktach z innymi.

Czy SOWARD Media School to przedsionek dziennikarstwa?
01. OSWAJAMY PRZESTRZEŃ MEDIALNĄNie uczymy dziennikarstwa, bo dziennikarstwo to rzemiosło, którego nie nauczą w pełni nawet studia kierunkowe. Dziennikarzem staje się poprzez praktykę. My jednak poprzez zajęcia pozalekcyjne chcemy zainteresować młodych ludzi tym tematem, zasiać w nich zainteresowanie szeroko rozumianą tematyką mediów i poruszania się w ich przestrzeni
02. BUDZIMY CIEKAWOŚĆ Chodzi o przybliżenie podstaw, które nawet jeśli młody człowiek w dorosłym życiu nie stanie się laureatem Pulitzera, będą dla niego przydatne w innych profesjach i staną się miłym wspomnieniem ciekawych zajęć , poznania ciekawych ludzi.
03. FANTASTYCZNI LUDZIE W ramach zajęć dlatego będziemy proponować spotkania z praktykami, osobami, które zawodowo piszą, robią zdjęcia, mówią, występują (1-2 takie osoby).
04. AUTOPREZENTACJADzieci zaś poprzez zajęcia z mikrofonem, aparatem czy kamerą (realizowane przez prowadzących) będą oswajały się ze swoim głosem, widokiem – co pomoże w lepszym panowaniu nad swoim zachowaniem, tego jak postrzegają nas inni.
05. A MOŻE PASJA? A być może tematyka ta stanie się pasją na całe życie? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy na sam koniec zajęć, które zwieńczy nagranie wystąpienia publicznego, samodzielne przeprowadzenie wywiadu z kolegą czy koleżanką, projekt szkolnej gazety, a może prosty prospekt szkolnego radia, które dzieci założą u siebie w szkole z propozycją ramówki? Na pewno będzie to cudowna pamiątka po SOWARD Media School
CEL NASZYCH ZAJĘĆ
Jeśli nie zachęcimy do profesjonalnego pisania, mówienia, bycia dziennikarzem w przyszłości, to damy podstawy do tego jak zachowywać się w sytuacjach, kiedy jesteśmy zmuszeni do bycia kreatorem lub obserwatorem, odbiorcą mediów.

KORZYŚCI DLA DZIECKA
Wystąpienie publiczne bez stresu, sonda uliczna dla lokalnej telewizji bez uciekania od kamery i mikrofonu, poprawne wypowiedzenie swojego zdania na forum, napisanie maila, zrobienie zdjęcia i wiele, wiele innych. Nasze życie skład się bowiem z nieustannych kreacji i bycia odbiorcą mediów. Warto wiedzieć jak jedno i drugie robić prawidłowo, właśnie dzięki SOWARD Media School.
Powinniśmy potrafić poskromić paraliżujący stres, pracować spojrzeniem i głosem by zainteresować odbiorcę. Poprawne akcentowanie i unikanie „buczenia” w trakcie zabierania głosu, to także ważna umiejętność.
Na zajęciach poznamy sposób na to jak umiejętnie rozgrzewać i ćwiczyć aparat gębowy, co pomoże eliminować niepotrzebne zająknięcia i poprawi płynność mowy podczas zabierania głosu - gdziekolwiek i kiedykolwiek.
Mimo tego czy na pewno wiemy jak prawidłowo napisać e-maila/SMSa?
Jakich zwrotów używać żeby nie narazić się na śmieszność odbiorcy?
Jak zainteresować osobę, która przeczyta naszą wiadomość i od czego zacząć?
Jak nie „lać wody”?
Tego wszystkiego i więcej uczymy SOWARD Media School!