Gdy czytamy, mózg rozwijamy

czytanie dzieciom

Udostępnij

Czy wiesz, że:

Częsta lektura wpływa nie tylko na poziom wiedzy, ale także na efektywność pracy mózgu.

Jak to działa? Już wyjaśniamy!

Im więcej czytamy, tym lepsza jest kondycja komórek mózgowych i tym więcej zapamiętujemy.

Dzięki temu, że czytamy, że zagłębiamy się w powieść i losy bohatera, że wizualizujemy w głowie treści, które przyswajamy, stajemy się dużo bardziej wrażliwi.

Czytanie książek pozwala mózgowi odbyć rodzaj treningu, stymulując mózg do pracy. Efekt?  Istniejące połączenia nerwowe się wzmacniają, pojawiają się też nowe połączenia nerwowe, rozwijają się kolejne struktury mózgu.

Angażowanie mózgu do działania poprzez czytanie to same korzyści. Im bardziej mózg jest aktywny, tym silniejsze będą komórki mózgowe i, co najważniejsze, czytając, ćwiczymy nie tylko samo czytanie, ale też wiele innych umiejętności!

Na blogu

Blog

Od kiedy obchodzimy Dzień Dziecka?

Od kiedy celebrujemy Dzień Dziecka? Jaka była historia jego powstania? Skąd pochodzą najstarsze tradycje i jak Dzień Dziecka trafił do Europy? Zapraszamy do lektury artykułu, który przybliży nam święto wszystkich dzieci! Najstarsze tradycje: Japonia i Chiny Choć w Europie Dzień Dziecka pojawił się

Czytaj więcej »
Blog

Jak Wielka Brytania świętuje Dzień Mamy?

Dzień Matki w Wielkiej Brytanii jest świętem ruchomym – przypada na czwartą niedzielę Wielkiego Postu, podczas gdy w większości krajów świata obchodzony jest w drugą niedzielę maja. Skąd ta różnica? Początkowo brytyjskie Mother’s Day, zwane też Mothering Sunday, miało charakter religijny – był

Czytaj więcej »
Przewijanie do góry