Z cyklu: Rozmowy z Julią o kompetencjach przyszłości

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

#Treningmózgu

Tata, coraz częściej mówi się o konieczności trenowania mózgu, żeby lepiej radzić sobie w szkole i w życiu. Czy taki trening w ogóle ma sens? Jak może pomóc mi w przyszłości?

Eksperci nie mają wątpliwości, że umysł, podobnie jak ciało, wymaga systematycznych ćwiczeń. Trening mózgu to świetna opcja dla ludzi w każdym wieku, choć naprawdę spektakularne efekty przynosi zwłaszcza w wieku szkolnym i wczesnoszkolnym. Potencjał rozwoju jest wówczas największy, a pozytywne skutki wytrenowanego umysłu pozwalają dzieciom naprawdę rozwinąć skrzydła.

Czy sprawność mózgu jest jednoznaczna z dobrą pamięcią? Oczywiście, że nie. Trening umysłu to wspomaganie licznych funkcji, które pomagają w optymalnym funkcjonowaniu w codziennym życiu. Koordynacja ruchowa, zdolność logicznego myślenia, pisanie i czytanie, umiejętność rozwiązywania problemów, zdolności muzyczne, artystyczne, lingwistyczne, wychodzenie poza strefę komfortu, szukanie nieszablonowych rozwiązań – one wszystkie zależą od sprawności naszych „szarych komórek”.

Czy trening mózgu jest więc potrzebny? Oczywiście, że jest! Podejmowanie aktywności, które pobudzają mózg do pracy, sprawia, że tworzą się nowe komórki nerwowe i zagęszczają  się połączenia między komórkami już istniejącymi, a to przekłada się na bardziej efektywne funkcjonowanie mózgu.

Aby jak najlepiej ćwiczyć mózg dziecka i dzięki temu osiągać najlepsze rezultaty, warto sięgać po te metody, które są prawdziwie skuteczne. Tutaj najlepiej sprawdzą się ćwiczenia kontrolowania fal mózgowych oraz ćwiczenia mózgu, dzięki którym dzieci uczą się otwartości na nowe, minimalizują niepokój, kształtują  pozytywne nawyki. To gwarantuje dobry start w przyszłość i pozwala osiągnąć sukces.

Trening mózgu jest dobry zawsze. Najlepsze efekty przynosi jednak wtedy, kiedy ćwiczymy go, gdy jest to najbardziej skuteczne – a więc w pierwszych latach życia dziecka. Odpowiednio dobrane ćwiczenia wspierają wówczas rozwój jego mózgu, wzmacniają zmysły, a efekcie rośnie potencjał intelektualny, kreatywność, intuicja i naturalne talenty.  

#RozmowyzJulią #KompetencjePrzyszłości

Więcej na: www.brainypolska.com   www.smartkids.soward.eu

Na blogu

Blog

O korzyściach posiadania zwierzaka w domu.

Jeśli Państwa dzieci błagają o zwierzaka, ale ze względu na całą pracę, jaką trzeba w to włożyć, wciąż się wahacie – przeczytajcie nasz tekst i rozważcie wszystkie niesamowite korzyści, jakie zwierzęta domowe mogą przynieść rodzinie. Badania naukowe pokazują, że zwierzęta domowe mogą mieć

Czytaj więcej »
Blog

Rozwijanie kompetencji interkulturowej dziecka

Halloween świętowaliśmy przedwczoraj, chociaż przypada na 31 października, ale dziś nie ma nas w szkole. Właśnie 31 października miało miejsce starożytne gaelickie święto Samhain, uważane za najwcześniejszą znaną formę Halloween. To czas, w którym zmieniały się pory roku, ale co ważniejsze, wierzono również,

Czytaj więcej »
Przewiń do góry