Z cyklu: Rozmowy z Julią o kompetencjach przyszłości

Udostępnij

#Treningmózgu

Tata, coraz częściej mówi się o konieczności trenowania mózgu, żeby lepiej radzić sobie w szkole i w życiu. Czy taki trening w ogóle ma sens? Jak może pomóc mi w przyszłości?

Eksperci nie mają wątpliwości, że umysł, podobnie jak ciało, wymaga systematycznych ćwiczeń. Trening mózgu to świetna opcja dla ludzi w każdym wieku, choć naprawdę spektakularne efekty przynosi zwłaszcza w wieku szkolnym i wczesnoszkolnym. Potencjał rozwoju jest wówczas największy, a pozytywne skutki wytrenowanego umysłu pozwalają dzieciom naprawdę rozwinąć skrzydła.

Czy sprawność mózgu jest jednoznaczna z dobrą pamięcią? Oczywiście, że nie. Trening umysłu to wspomaganie licznych funkcji, które pomagają w optymalnym funkcjonowaniu w codziennym życiu. Koordynacja ruchowa, zdolność logicznego myślenia, pisanie i czytanie, umiejętność rozwiązywania problemów, zdolności muzyczne, artystyczne, lingwistyczne, wychodzenie poza strefę komfortu, szukanie nieszablonowych rozwiązań – one wszystkie zależą od sprawności naszych „szarych komórek”.

Czy trening mózgu jest więc potrzebny? Oczywiście, że jest! Podejmowanie aktywności, które pobudzają mózg do pracy, sprawia, że tworzą się nowe komórki nerwowe i zagęszczają  się połączenia między komórkami już istniejącymi, a to przekłada się na bardziej efektywne funkcjonowanie mózgu.

Aby jak najlepiej ćwiczyć mózg dziecka i dzięki temu osiągać najlepsze rezultaty, warto sięgać po te metody, które są prawdziwie skuteczne. Tutaj najlepiej sprawdzą się ćwiczenia kontrolowania fal mózgowych oraz ćwiczenia mózgu, dzięki którym dzieci uczą się otwartości na nowe, minimalizują niepokój, kształtują  pozytywne nawyki. To gwarantuje dobry start w przyszłość i pozwala osiągnąć sukces.

Trening mózgu jest dobry zawsze. Najlepsze efekty przynosi jednak wtedy, kiedy ćwiczymy go, gdy jest to najbardziej skuteczne – a więc w pierwszych latach życia dziecka. Odpowiednio dobrane ćwiczenia wspierają wówczas rozwój jego mózgu, wzmacniają zmysły, a efekcie rośnie potencjał intelektualny, kreatywność, intuicja i naturalne talenty.  

#RozmowyzJulią #KompetencjePrzyszłości

Więcej na: www.brainypolska.com   www.smartkids.soward.eu

Na blogu

Blog

Od kiedy obchodzimy Dzień Dziecka?

Od kiedy celebrujemy Dzień Dziecka? Jaka była historia jego powstania? Skąd pochodzą najstarsze tradycje i jak Dzień Dziecka trafił do Europy? Zapraszamy do lektury artykułu, który przybliży nam święto wszystkich dzieci! Najstarsze tradycje: Japonia i Chiny Choć w Europie Dzień Dziecka pojawił się

Czytaj więcej »
Blog

Jak Wielka Brytania świętuje Dzień Mamy?

Dzień Matki w Wielkiej Brytanii jest świętem ruchomym – przypada na czwartą niedzielę Wielkiego Postu, podczas gdy w większości krajów świata obchodzony jest w drugą niedzielę maja. Skąd ta różnica? Początkowo brytyjskie Mother’s Day, zwane też Mothering Sunday, miało charakter religijny – był

Czytaj więcej »
Przewijanie do góry