Pozytywny wpływ matematyki mentalnej na rozwój mózgu dziecka

Udostępnij

Badania naukowe dotyczące pozytywnego wpływu treningu matematyki mentalnej (jak Brainy Abacus) na wzrost inteligencji dzieci prowadzone sa od lat w różnych krajach na świecie. Jednoznacznie dowodzą pozytywnego wpływu na rozwój poznawczy dzieci.

Jedne z takich badań przeprowadzono w Sudanie na próbie 3185 dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Próbę podzielono na dwie grupy dopasowane pod względem wyników w Standard Progressive Matrices (SPM). Grupa eksperymentalna została objęta intensywnym treningiem programu matematyki przez 2 godziny tygodniowo przez 34 tygodnie. Grupa kontrolna nie przeszła żadnego treningu.

Po zakończeniu treningu, grupa kontrolna i grupa eksperymentalna zostały ponownie przebadane za pomocą SPM. Grupa eksperymentalna osiągnęła o 7.11 wyższy wynik w testach IQ oraz w zakresie szybkości zapamiętywania. Wyniki sugerują, że poprawa umiejętności rozwiązywania problemów, która następuje dzięki zajęciom matematyki mentalnej Abacus wpływa dodatnio na wzrost poziomu inteligencji (IQ) u dzieci.

Zapraszam do kontaktu jeśli chcesz wprowadzić matematykę mentalną do swojej szkoły i dać dzieciom przewagę.

Źródło: EFFECTS OF ABACUS TRAINING ON THE INTELLIGENCE OF SUDANESE CHILDREN Dr. Omar Khaleefa —UCMAS Advisor, University of Khartoum.

#brainy #brainyabacus #budujemykapitałdziecka

Na blogu

Blog

Europejski Dzień Języków – dlaczego warto go świętować?

Jest wiele powodów, dla których warto włączać najmłodszych w Europejski Dzień Języków. Dlaczego to święto jest tak ważne dla Grupy Soward – prekursora nowej edukacji, grupy edukacyjnej posiadającej już ponad 260 ośrodków w całej Polsce? – Dobrze wiemy, że efektywność komunikacji, także w

Czytaj więcej »
Scroll to Top